Çim Kapak HarcıKULLANIM ALANLARI
Tarım
Hepyeşil kompost, , tarla tarımında güvenle kullanılır. Kompostun içerdiği maddelerin çözünmesi, kimyasal gübrelerin aksine, ancak uzun bir süre içerisinde gerçekleşebilmekte ve yetiştirme ortamına aktarılması zaman almaktadır. Bu da toprakta yavaş salınımlı gübre gibi davranmasını sağlar.
Yine içeriğinde yüksek oranda tabii hümik ve fülvik asitler bulunur. Kompostlama süreci içerisinde mikroorganizma faaliyeti sonucu kendiliğinden oluşan ısı sayesinde HepYeşil Organik’in içerisinde yabancı ot tohumu, hastalık ve zararlı etmenleri bulunmaz. Bu yönüyle çiftçinin ilaç ve ilaçlama masraflarını da düşürür.
Sağlıklı ve doğru teknolojiyle üretilmiş HepYeşil Organik Gübre yorgun ve yaşlı topraklarımızın adeta şifacısıdır.


Peyzaj

Kaplı süs bitkileri yetiştiriciliğinde, repikajda, mevsimlik çiçek yetiştiriciliğinde, peyzaj alanlarında, parklarda fidan ve fide dikiminde. Ev bahçelerinde güvenle kullanılır. Yine içeriğinde yüksek oranda tabii hümik ve fülvik asitler bulunur. HepYeşil Organik’in içerisinde yabancı ot tohumu, hastalık ve zararlı etmenleri bulunmaz. Bu yönüyle peyzajcının ve üreticinin ilaç ve ilaçlama masraflarını da düşürür. Çim alanlarda da etkisi büyüktür. Tohumdan yeni çim alan tesisinde, eski çimlerin gençleştirilmesinde, üstten kumlamasında, hazır çimlerin taban gübrelemesinde, kış bakımında ve çim  tamirinde kullanılır. Kokusuzdur.

Ev kullanımı

ev ve apartman  bahçelerinde, balkon saksılarında, iç mekân bitkilerinde kullanılır.fide ve fidan dikimi saksı değişimi için ideal yüksek kaliteli  bir  organik gübredir

Kompost

Hep Yeşil Organik Kompost, büyükbaş hayvan gübresinin teknoloji kullanılarak fermente edilmiş halidir. HepYeşil Organik,  Daydan Tarım’ın hastalıktan ari süt sığırcılığı işletmesinde üretilmektedir. Hayvanlara yedirilen yem bitkisi de çiftliğin kendi tarlalarında yetiştirilir. Gübremizin hammaddesi sadece süt sığırlarımızın dışkısıdır. Dışkıdan kompost üreten işletmemiz çevre sağlığına katkıda bulunan bir atık dönüşüm sistemi de uygulamış olmaktadır. Kısaca HepYeşil Organik çevreci bir üründür.
Üretim sistemimiz ürünümüzdeki farklılığı yaratmaktadır.
Özel koşullarda BİYOREAKTÖRDE olgunlaştırılmıştır.

Kapalı ortamda bilgisayar kontrollu yapılan üretim esnasında oluşan yüksek biyolojik ısıdan dolayı yabancı ot tohumları, hastalık ve zararlı etmenler yok olmaktadır.
BİOREAKTÖRDE gerçekleşen fermantasyon toprağın dostu olan faydalı mikroorganizmaların ve trichodermanın artmasını, beslenmesini sağlamaktadır.

Bioreaktörde üretim kompostun içindeki besin elementlerinin yok olmasını engellemektedir.
Bioreaktörde yapılan üretim diğer tüm  kompostlama teknikleri içinde en kaliteli organik gübre üretme tekniğidir.

Organik madde %62
Organik azot % 3
Humik fulvik asit % 42
Ph 7
Trichoderma 108 

Member Login

×